30
آگوست

مشاوره تلفنی انتخاب رشته دانشگاه آزاد چگونه است ؟

مشاوره تلفنی انتخاب رشته
مشاوره تلفنی انتخاب رشته

نحوه پذیرش دانشجو

در مشاوره تلفنی دانشگاه آزاد از اصلی ترین مباحث نحوه پذیرش دانشجو میباشد ، پذیرش دانشجو در هر یک از دوره های قبلی به دو روش با آزمون و بدون آزمون است. برای قبولی در آزمون ورودی باید در آزمون های سراسری که هر ساله سازمان سنجش برگزار می کند شرکت کنید و پس از کسب رتبه لازم برای رشته های مورد نظر ، می توانید انتخاب رشته کنید.
سازمان پذیرش و سنجش دانشگاه آزاد اسلامی پس از بررسی کارنامه کنکور داوطلبان ، اسامی پذیرفته شدگان را در وب سایت خود قرار می دهد تا بتوانند با مراجعه به دانشگاه ثبت نام خود را تأیید کنند.
با توجه به حساسیت مرحله انتخاب آزمون سراسری و تاثیری که در افزایش شانس قبولی شما دارد ، باید از افراد آموزش دیده در این مرحله برای انتخاب رشته با بازده بالا کمک بگیرید. مشاوران مرکز مشاوره تلفنی دانشگاه آزاد با توجه به احتمال زیاد پذیرش و تضمین قبولی ، رشته خود را انتخاب می کنند.

مشاوره تلفنی برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام در دوره های بدون آزمون دانشگاه آزاد براساس معدل و سوابق تحصیلی انجام می شود و در مقاطع کاردانی و کارشناسی ، داوطلب این امکان را دارد که در یکی از رشته های مورد نظر خود مدرک ارائه دهد ، از جمله اگر با رشته فارغ التحصیل مغایرت نداشته باشد. ثبت نام کنید و مطالعه کنید.
اما ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد شرایط دیگری نیز دارد و داوطلب باید در زمره استعدادهای درخشان باشد ، یعنی اگر معدل بالایی کسب کند ، می تواند بدون آزمون تحصیل کند و فقط امکان تحصیل در رشته ای که در آن فارغ التحصیل شده اید. ، ورود به سیستم
دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد بسیار متنوع است و باید همه آنها را بدانید تا بتوانید با آگاهی بیشتری رشته را انتخاب کنید.

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی

امروزه دانشگاه آزاد اسلامی در همه شهرهای بزرگ و بسیاری از شهرهای متوسط ​​و کوچک کشور فعالیت می کند و نقش مهمی در دسترسی به مناطق محروم با دسترسی به تحصیلات دانشگاهی و بالا بردن سطح دانش در کشور داشته است. اگرچه دسترسی مردم به دانشگاه از طریق ارائه خدمات دانشگاه اسلامی آزاد گسترش یافته است ، اما پول از این دانشگاه و پرداخت شهریه های نسبتاً بالای آن از مهمترین مشکلات دانشگاه است. اسلامی آزاد. بعلاوه ، تعداد زیاد دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه اسلامی آزاد به طور قابل توجهی سطح علمی برخی واحدهای دانشگاه اسلامی آزاد را کاهش داده است. البته برخی واحدها در دانشگاه آزاد اسلامی از استاندارد بالایی برخوردار هستند. بنابراین برخی از داوطلبان ترجیح می دهند وارد دانشگاه آزاد شوند تا ثبت نام در دانشگاه ملی.

دوره های دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه آزاد دارای بیشتر رشته های دانشگاهی است و به دلیل اهمیت رشته های مهندسی ، پیشرفت دانشگاه آزاد در گروه های ریاضیات بسیار بیشتر از سایر گروه ها بود. در سه چهار سال اخیر ، به دلیل اشباع بازار کار رشته های مهندسی ، گرایش دانش آموزان و والدین به سمت رشته های پزشکی و گروه های آزمایشی افزایش یافته است. کاهش تعداد داوطلبان ریاضیات باعث افزایش ظرفیت دانشگاه های آزاد در رشته ریاضیات در بسیاری از رشته ها شده است. در حال حاضر دانشگاه آزاد در برخی رشته های گروه آزمایشی رشد کرده و تصمیم گرفته شده است که ظرفیت برخی رشته های پرطرفدار رشته تجربی دانشگاه آزاد را افزایش دهد.

بخشهای پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه آزاد اسلامی در اکثر رشته های ریاضیات توانایی پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری  ( مشاوره تلفنی انتخاب رشته دکتری ) را دارد. رشته های پزشکی و علوم انسانی به دلیل تمایل دانشجویان چندین سال است که رشد چشمگیری داشته و علاوه بر پذیرش دانشجو در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد ، در برخی از دوره های دکترا نیز دانشجو می پذیرند. به دلیل هزینه بالای شهریه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی ، عموماً علاقه کمتری به آن وجود دارد و افراد کمتری برای تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی اقدام می کنند. در اکثر شهرها دوره های کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی رشد و گسترش یافته است.