13
اکتبر

تغییرات کتابهای درسی برای کنکور 1400 کدامند؟

تغییرات کتابهای درسی 1400

بررسی و مقایسه آخرین تغییرات کتاب های ریاضیات کنکور 1400 نسبت به کنکور 99:

مباحث ریاضی ، هندسه ، ریاضیات پایه و گسسته در کتابهای درسی اصلاح نشده است و با همان کتابهای سیستم جدید که منبع آزمون ورودی 99 بودند ، می توانید در آزمون ورودی 1400 نیز شرکت کنید.

تغییرات در فیزیک سیستم جدید ریاضی ، مانند آزمایشات ، فقط به تغییر در کلمات و تعداد مسئله محدود می شود. بنابراین ، در آزمون های ورودی سیستم جدید کنکور 1400 نیازی به تغییر کتاب فیزیک نیست.

معادن سیستم جدید ریاضی ، مانند آزمایش های آزمایشی ، باید شیمی دهم ویرایش 97 ، شیمی یازدهم ویرایش 98 و شیمی دوازدهم ویرایش 99 را تهیه کنند. زیرا بسیاری از تغییرات کلمه و فرم و حذف در شیمی سیستم جدید وجود دارد.

در دوره های عمومی ، فقط دین به دلیل حساسیت تغییرات در برنامه آزمون ، نیاز به تغییر کتاب و آزمون دارد. اما شما می توانید از منابع مشابه کنکور 99 برای سایر دوره های کنکور 1400 استفاده کنید.

2- تغییر در کتب درسی کنکور تجربی 1400


بررسی و مقایسه آخرین تغییرات کتاب درسی برای کنکور 1400 نسبت به کنکور 99:

درس زیست شناسی: برای کتاب های زیست شناسی سیستم جدید ، محتوای زیر در مقایسه با سالهای گذشته اضافه شده است:

2- تأمین اکسیژن و مواد مغذی به قلب ، که به فصل گردش مواد می افزاید.

2- انواع روشهای تنفس در حیوانات ، نگرش نسبی و جامع ، بین رشته ای

3- اخلاق زیستی ، فناوری جدید زیست شناسی ، ژنتیک ، خدمات اکولوژیکی و همچنین تأمین انرژی تجدید پذیر در کتاب های زیست شناسی سیستم جدید ، 24 فصل داریم که 30 فصل برای کتاب سیستم قدیمی است. تقریباً می توان گفت که برای آزمون ورودی 1400 علاوه بر کاهش تعداد مباحث و حجم ، سختی مطالب نیز کاهش یافته است.

درس زیست شناسی: کتب درسی زیست شناسی سیستم جدید تصویری گرا هستند و دانشجویان متقاضی کنکور 1400 باید تسلط زیادی بر تجزیه و تحلیل عکاسی داشته باشند. در کتاب های زیست شناسی سیستم جدید ، شاهد حذف عناوین زیر هستیم:
2- ویروس ها ، باکتری ها و قارچ های آگازیان ، 2- شجره نامه ، سه شاخه گیاه که همیشه شامل یکی از سخت ترین س questionsالات بیولوژیکی بود.

دوره ریاضیات؛ در این دوره تغییر کتاب برای کنکور 1400 ضرورتی ندارد و با همین کتابهای ریاضیات از سیستم جدید که منبع کنکور 99 بودند می توانید در کنکور 1400 نیز شرکت کنید. درس ، در سیستم جدید ، ما کاهش حجم شدید داریم!

ریاضیات سیستم جدید ساده تر و کم حجم تر شده است ، از جمله حذف هایی مانند انتگرال ها ، دنباله ها و ماتریس ها به طور کلی ، همچنین قسمت های دشوار هندسه فضایی و مشتق شده و بسیاری از مثلثات که برای داوطلبان دشوارتر است. . قبلاً آزمایشی بود و برای کنکور 1400 افتاد و عملا چیز زیادی باقی نمانده است. اما از نظر سطح س questionsالات کنکور 1400 ، حدود 15٪ س questionsالات به دلایل مختلف وقت گیر یا دشوار است و حدود 70٪ س interالات متوسط ​​هستند که برای دانشجویان بسیار دشوارتر است. نامزدهای نظام قدیم.

  • درس فیزیک تغییرات در فیزیک سیستم جدید محدود به تغییر در کلمات و تعداد مسئله است. بنابراین متقاضیان کنکور برای سیستم جدید کنکور 1400 نیازی به تغییر کتاب درسی فیزیک ندارند. مباحث نوسانات الکترومغناطیسی ، امواج و صدا نیز کاهش یافته و قسمت مدار به طور کلی ساده تر شده است.

از مزایای مسابقه 1400 در این دوره برای رشته تجربی می توان به مجاز شکافت و همجوشی هسته ای ، سقوط آزاد ، حرکت دایره ای و تداخل موج اشاره کرد که البته هنوز هم در کتاب فیزیک این رشته وجود دارد. سیستم جدید ریاضی. اما یک حذف عجیب در کتاب فیزیک سیستم های جدید کنکور 1400.
فصل اندازه گیری و بردار را حذف کنید یک فصل ریشه ای است و لازم است معنی بسیاری از فصل ها را بیاموزید. البته از نظر استخراج ، این کتاب سوالی داشت که اکنون به قسمت برق اضافه شده و تعداد س ofالات این بخش به 7 سوال افزایش یافته است.