06
سپتامبر

دانشگاه آزاد گرگان – معرفی سامانه سیدا دانشگاه آزاد گرگان

معرفی دانشگاه آزاد گرگان

 

دانشگاه آزاد اسلامی گرگان در تاریخ 5 اکتبر 1987 فعالیت خود را با پذیرش دانشجو در 3 رشته کشاورزی ، مهندسی عمران و زیست شناسی و پس از 25 سال تلاش و فعالیت روزانه با درجه بسیار بالا و بیش از 2100 امتیاز آغاز کرد و به عنوان یک دانشگاه برنامه مدار ، واحدهای دانشگاهی در کشور برجسته هستند و توانسته اند از بهترین مراکز علمی و دانشگاهی در منطقه و کشور باشند.

اقدامات مهم و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی

مهمترین اقدامات در زمینه آموزش افزایش تعداد رشته های تحصیلی به بیش از 110 مورد ، افزایش تعداد اعضای هیئت علمی به بیش از 150 نفر ، افزایش تعداد دانشجویان به بیش از 8000 نفر ، ایجاد 3 دانشكده مستقل و تمام تلاش خود را برای راه اندازی دوره های دکتری تخصصی علوم پزشکی انجام دهید. .
مهمترین اقدامات در زمینه تحقیق و فناوری می تواند حمایت از اعضای هیئت علمی در انتشار بیش از 500 مقاله در مجلات علمی از جمله ISI و ISC ، پشتیبانی از انتشار 34 كتاب توسط اعضای هیئت علمی باشد. ، پشتیبانی از بیش از 200 پروژه تحقیقاتی توسط اعضای هیئت علمی ، جذب كامل بودجه واحد تحقیقاتی در 3 سال گذشته ، برگزاری چندین كنگره ملی و بین المللی ، راه اندازی بیش از 60 آزمایشگاه و كارگاه تحقیقاتی ، آماده سازی بیش از 70،000 کتاب مورد نیاز کتابخانه دانشگاه ، تحقق اولین کنفرانس ملی کرسی های نظریه پردازی با همکاری هیئت پشتیبانی از روسای نظریه پردازی شورای عالی انقلاب فرهنگی ، اخذ مجوز انتشار مجله فناوری بذر ، نشریه از مجله تحقیقات علوم گیاهی با رتبه ISC ، ایجاد یک مرکز برای پرورش یا از گلهای زینتی و گیاهان دارویی ، ایجاد یک مرکز تحقیقاتی برای مواد و تجزیه و تحلیل ترکیبات طبیعی و شیمیایی. وی به ایجاد کلینیک مشاوره و روان درمانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان اشاره کرد.

اقدامات رفاه دانشجویی دانشگاه آزاد گرگان

جذب 100٪ هزینه وام از وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، پرداخت تسهیلات مختلف به دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان به صورت شهریه ، ازدواج ، اجاره ، وام های ضروری و بلند مدت و پرداخت تسهیلات مختلف به کارکنان و معلمان یکی از منابع مالی واحد تأمین منابع مالی و تخصیص بهینه فعالیت های دستیار اداری و مالی است.
از جمله مهمترین فعالیتهای معاونت دانشجویی می توان به توسعه فضای سلف سرویس ، بهره برداری از سالنهای ورزشی توپی و غیر توپی ، ساخت و بهره برداری از رختکن ورزشکاران ، اتاق داوری و انبار در کنار زمین فوتبال ، بهره برداری اشاره کرد. بزرگترین سالن تیراندازی در استان ، ساخت و راه اندازی. این یک پیست و پیست دوچرخه سواری است که با زیبایی در اطراف آن و راه اندازی اولین کلینیک مشاوره و روان درمانی در واحدهای منطقه 10 انجام می شود.
تاسیس معاونت سما  و سامانه ثبت نام آنلاین سیدا گرگان دانشگاه آزاد در آوریل 2005 ، تأسیس آموزشگاه فنی و حرفه ای سما گرگان در فوریه 2005 ، تأسیس دبستان غیرانتفاعی یکی از مهمترین فعالیتهای معاونت سما پسرهای سما در اکتبر 2007. پسری غیرانتفاعی در اکتبر 2009 به رویکرد مدارس هوشمند اشاره کرد.

 

 

مهمترین فعالیتهای دفتر فرهنگ اسلامی بهره برداری از مجموعه فرهنگی – آموزشی با محوریت مسجد دانشگاه ، تهیه و تدوین سند توسعه فرهنگی دانشگاه ، تدوین و تدوین شاخص های توسعه فرهنگی دانشگاه ، انجام بیش از 50 مورد است. نمایشگاه ها ، جشنواره ها ، جشنواره ها ، فرهنگی ، ادبی و فرهنگی. هنر ، راه اندازی اولین کتابخانه تخصصی قرآن و عترت شعبه دانشگاه در منطقه 10 ، تدوین آیین نامه کارت فرهنگی (کارت طلایی فرهنگ) برای دانشجویان فعال فرهنگی ، طراحی نرم افزار ویژه نماز توسط ستاد مرکزی نماز شعبه دانشگاه ، ایجاد دبیرخانه کمیته برنامه ریزی وی به امور فرهنگی خواهران منطقه و ایجاد دبیرخانه کارگروه گسترش فرهنگ عفاف و پوشش منطقه اشاره کرد.