11
آگوست

برنامه ریزی درسی – راهکارهای طلایی برای بهترین برنامه ریزی درسی

برنامه ریزی درسی
برنامه ریزی درسی

اهمیت برنامه ریزی درسی

برنامه ریزی درسی در زندگی هر دانش آموز بسیار مهم است. همه باید برنامه ای برای رسیدن به اهداف و موفقیت داشته باشند. این باید مورد توجه واقع شود ، به خصوص در دوره ای که تحصیل می کنید.
البته همه ما با دانشجویانی روبرو می شویم که علاوه بر مطالعه روزانه ده ساعت ، تماشای برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را دارند ، با دوستان و خانواده سرگرم می شوند ، یک ساعت ورزش می کنند یا یک دوره هنری را طی می کنند. همچنان ادامه دارد
ما همچنین به داوطلبانی رسیده ایم که چند ساعت را صرف مطالعه می کنند و هرگز فرصتی برای انجام کار دیگری به بهانه مطالعه نداریم. تفاوت بین گروه اول و دوم دقیقاً در داشتن برنامه های درسی است.
اما یک برنامه درسی چگونه باید باشد؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت كه هر شخص باید برنامه متناسب با اهداف ، نقاط قوت ، ضعف و وقت آزاد خود داشته باشد.
هرگز برنامه ریزی مشخص برای همه امکان پذیر نیست. اما در اینجا ما به شما می گوییم یک برنامه خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد همچنین می توانید طرح مطالعه نمونه را با فرمت بارگیری کنید.

چه عواملی دیگری در موفقیت برنامه ریزی درسی تأثیر دارد؟

به نظر شما نامزدهای موفق و دانشجویان برتر در دانشگاه سراسری برنامه درسی خود پیروی می کنند که آنها را به جلو سوق می دهد؟ آیا روش های برنامه ریزی وجود دارد؟ در پاسخ به این سؤالات باید بگوییم که هر داوطلب باید نکاتی را در تهیه برنامه مطالعه دنبال کند تا بتواند به آن پایبند باشد ، از جمله آنها:

سبک خواندن خود را پیدا کنید

هر شخص متفاوت می آموزد. برخی با گوش دادن بهتر یاد می گیرند ، برخی دیگر با خواندن بهتر یاد می گیرند. شما باید سبک یادگیری خود را پیدا کنید و حرکت کنید.

حاشیه نویسی

حاشیه نویسی به شما کمک می کند تا محتوا و نکاتی را که خیلی مهم نیستند درک کنید ، اما خواندن آنها ضروری است و بدون شایستگی نیست.

حیاط

این یکی از روش هایی است که باید در جدول برنامه ریزی خود بگنجانید. برای خلاصه کردن ، ابتدا باید مطالب را بخوانید و سپس درمورد آنچه می فهمید یادداشت برداری کنید. بهترین راه برای نوشتن خلاصه نوشتن نکات و کلمات کلیدی شماست. جمع بندی برای مرور دروس در امتحان ورودی نیز روشی است که به شما کمک زیادی خواهد کرد.

مکانی که برای مطالعه انتخاب می کنید

باید مکانی باشد که به اندازه کافی ساکت باشد و باعث نشود تمرکز شما را از دست بدهد. توصیه ما به شما این است که مکان مورد نظر شما ثابت و دور از سر و صدا باشد.

آزمایشات

این یکی از مواردی است که می تواند تا حد زیادی بر تسلط شما در دوره های تخصصی تأثیر بگذارد. توصیه ما به شما این است که بلافاصله پس از مطالعه درس ، شروع به گرفتن آزمون کنید. بعد از گذشت بیست و چهار ساعت ، می توانید تست های دیگری را برای دستیابی به تسلط بیشتر حل کنید. البته بهتر است تست زنی را برای دروس عمومی بیست و چهار تا چهل و هشت ساعت پس از خواندن آن درس تست کنید. یک مطلب پیشنهادی ما برای شما این است : آخرین رتبه قبولی پزشکی دانشگاه بین المللی کیش

در برنامه ریزی انعطاف پذیر باشید

به عنوان مثال ، اگر قصد دارید فردا شیمی بخوانید اما یک مهمانی دعوت نشده دارید ، اصلاً نباید فکر کنید که  جدول برنامه ریزی اشتباه است. در این حالت ، شما باید با تغییر زمانهایی که برای دروس مختلف تعیین کرده اید ، دوباره خواندن شیمی را به برنامه خود اضافه کنید.

https://pasokhbama.com/جدول-برنامه-ریزی-درسی-،-دانلود-نمونه-pdf/